تحقیق درباره اختصاص دادن آدرس IP به كلا‌ینت‌ها

مطالب دیگر:
🔗درس پژوهی بخوانیم پنجم ابتدایی روزی که باران میبارید🔗درس پژوهی هدیه های آسمانی پنجم ابتدایی درس اسراف🔗درس پژوهی بخوانیم پنجم ابتدایی کتاب های مرجع🔗درس پژوهی تعلیمات اجتماعی چهارم ابتدایی پیدایش روستاها🔗درس پژوهی بخوانیم پنجم ابتدایی سرودی برای پاکی🔗درس پژوهی بخوانیم پنجم ابتدایی درس سرود ملی 🔗درس پژوهی علوم سوم ابتدایی نیازهای جانوران🔗درس پژوهی علوم سوم دبستان جانوران مهره دار🔗درس پژوهی علوم سوم دبستان گوناگونی گیاهان🔗درس پژوهی علوم سوم دبستان گرما و مواد🔗درس پژوهی علوم سوم دبستان گرما ومواد 2🔗درس پژوهی علوم سوم دبستان انرژی چیست🔗درس پژوهی علوم سوم دبستان منابع انرژی🔗درس پژوهی تعلیمات اجتماعی چهارم ابتدایی نخستین شهرها🔗درس پژوهی علوم سوم دبستان آب بر روی زمین🔗درس پژوهی علوم سوم دبستان دریاها🔗درس پژوهی علوم سوم دبستان اندامهای حرکتی🔗درس پژوهی علوم سوم دبستان دستگاه گوارش 🔗درس پژوهی علوم سوم دبستان غذای سالم🔗درس پژوهی ریاضی چهارم خواص مستطیل
این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 2 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید . لینک دانلود پایین صفحه یكی از ابتداییترکلا‌ینت‌ها,اختصاص دادن آدرس IP,تحقیق درباره اختصاص دادن آدرس IP به کلا‌ینت‌ها |سی زِد|czb
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق درباره اختصاص دادن آدرس IP به كلا‌ینت‌ها آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 2 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

یكی از ابتدایی‌ترین كارها در یك شبكه، اختصاص دادن آدرس IP به كلا‌ینت‌ها است. البته انواع مختلفی از سرورهای DHCP این كار را انجام می‌دهند. با این حال شما می‌توانید ویندوز ۲۰۰۳ سرور را به عنوان DHCP نیز تنظیم كنید.

در این مقاله نحوه انجام این كار را آموزش خواهیم داد. سال‌ها پیش برای شركتی كار می‌كردم كه سیاست‌های عجیبی داشت. یكی از سیاست‌های موجود در هنگام حضور من در آنجا این بود كه همه كامپیوترها باید یك IP ثابت (Static) داشته باشند. استفاده از سرورهای DHCP نیز به دلا‌یل امنیتی ممنوع بود. نتیجه همه این سیاست‌ها، كابوس نگهداری و تعمیر بود.

واضح است كه تعدادی از سرورها باید از IP ثابت استفاده نمایند. اما بسیار معمول است كه در یك شبكه، كلا‌ینت‌ها از IP های دینامیك استفاده كنند. در یك نگاه كلی، استفاده از IP ثابت برای كلا‌ینت‌ها فقط در شبكه‌های كوچك عملی است. متأسفانه، شبكه‌‌ای كه من از آن صحبت كردم، همه‌چیز بود؛ غیر از كوچك بودن! این شبكه ۲۵هزار ایستگاه كاری داشت!

وضعیت شبكه‌ای كه گفتم، به چند دلیل وحشتناك بود. برای مبتدی‌ها، هنگامی كه یك هارددیسك دچار مشكل ‌می‌شد، باید قبل از راه‌اندازی ویندوز، یك نفر، IP اختصاص یافته به آن كامپیوتر را تشخیص می‌داد. به راحتی می‌توانید تصور كنید كه پیدا كردن IP مذكور بین ۲۵ هزار IP موجود، چه كار دشواری بود.

هیچ فهرست جامعی از IP های اختصاص یافته وجود نداشت. هر ساختمان، بلوك IP مربوط به خود را مدیریت می‌كرد و بدتر از همه آن‌كه، هیچ استانداردی برای مدیریت آدرس‌ها، موجود نبود. گاه‌گاهی شخصی آدرس یك IP را واردمی‌كرد كه با IP شخص دیگری تداخل داشت و این مسئله باعث می‌شد شخص دیگر نیز نتواند از شبكه استفاده ‌نماید. این داستان نشان می‌دهد، استفاده از IP دینامیك در شبكه ایده خوبی است. خوشبختانه، تنظیم كردن ویندوز ۲۰۰۳ سرور به عنوان یك DHCP كار بسیار آسانی است.

در بسیاری از موارد یك سرور DHCP بار بسیار كمی را به سرورهای شما تحمیل می‌كند. از این جهت به جای آن‌كه آن را در یك سرور اختصاصی نصب كنید، می‌توانید در سرورهای موجود خود DHCP را نیز نصب كنید.

اكنون به بررسی نحوه نصب و تنظیم سرویس DHCP در ویندوز ۲۰۰۳ سرور و توضیح نكاتی در مورد تنظیمات DHCP می‌پردازیم.