پاورپوینت درباره اقتصاد مقاومتي(مفاهيم، قلمرو و راهكارها)

مطالب دیگر:
📃دانلود فایل اکسل داده های بازار نقد بورس اوراق بهادار تهران از سال 87 الی تیر 95📃دانلود فایل اکسل داده های شاخص آزاد شناور بورس اوراق بهادار تهران از سال 88 الی تیر 95📃طراحی شبکه های توزیـع از دیدگاه بهینه سازی مصرف و بهبود کیفیت توان📃پاورپوینت آشنایی با مکتب سمبولیسم📃پاورپوینت اقلیم در معماری📃پاورپوینت معماری اهرام ثلاثه مصر📃پاورپوینت روش های نوین بهسازی، لایه های روسازی📃پاورپوینت روسازی📃آزمایش های قیر و آسفالت (قسمت اول)📃بررسی اثر مهد كودك بر هوش دانش آموزان پایة اول📃جزوه درك عمومی(قسمت دوم) معماری📃جزوه کاربرد آزمون های روانی رشته مشاوره📃جزوه روانشناسی شخصیت رشته مشاوره📃جزوه آمار توصیفی و استنباطی مجموعه علوم تربیتی و روانشناسی📃رابطه تعهد سازمانی با ویژگی های شخصی کارکنان📃جزوه نکات تکمیلی حسابداری مالی📃جزوه نکات تکمیلی حسابرسی 2📃جزوه مجموعه تست(ریاضی)📃معماری یونان باستان📃پاورپوینت آزمایش های قیر و آسفالت (قسمت دوم)
این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 47 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایینپاورپوینت,اقتصاد مقاومتی,مفاهیم اقتصاد مقاومتی|سی زِد|czb
هم اکنون فایل با موضوع پاورپوینت درباره اقتصاد مقاومتي(مفاهيم، قلمرو و راهكارها) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 47 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

مفهوم مقاومت (Resilience):

مقاومت: اشاره به استعداد بازيابي و برگشت به وضعيت اوليه پس از مواجهه با تكان (شوك) دارد.

مقاومت داراي معناي متفاوتي است، بطور مثال در:

روانشناسي: مقاومت به معناي مقاومت رواني فرد پس از مواجهه با افسردگي و يا بيماري را مي‌گويند.

مواد: مقاومت مواد يعني خاصيت فيزيكي مصالح در حفظ شكل ظاهري خود بعد از اينكه آن شي‌ء تحت فشار و يا كشش قرار مي‌گيرد (خاصيت كشش‌پذيري)

سيستم: مقاومت سيستم يعني ميزان توانايي سيستم در مقابله با تخريب ناگهاني.

در ادبيات اقتصاد مقاومتي، عوامل فراواني كه در چگونگي مقاومت نقش دارند را چنين مي‌شمارند:

ساختار اقتصاد: بويژه سطح سرمايه انساني، سرمايه سازماني و وجود صنايع پيشرو در اقتصاد.

ميزان انعطاف‌پذيري و پيش‌بيني تدابير اوليه براي مواجهه با شوك‌هاي ناگهاني، بطور مثال انعطاف‌پذيري در قراردادها و امكان تغيير در تحول مقادير و برنامه زماني، انعطاف‌پذيري در توليد كه امكان توليد محصولات مختلف را ايجاد كند و يا وجود كارگران چند پيشه كه با مواجهه در بيكاري در يك حوزه به راحتي قابل انتقال به ساير حوزه‌ها باشد و همچنين روابط مناسب با مشتريان در صورت وقوع مشكلات.